Biuro rachunkowe EDKB

Ministerstwo skontroluje wszystkie odziały SOR na Śląsku

Ostatnie dramatyczne wydarzenia w szpitalnych izbach przyjęć (Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Zawiercie) sprawiły, że Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało kontrole SOR-ów w województwie śląskim.

Na stronie Ministerstwa Zdrowia pojawił się kominikat ws. informacji medialnych dotyczących nieprawidłowości w funkcjonowaniu szpitalnych oddziałów ratunkowych. Możemy w nim przeczytać:

„W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie informacjami medialnymi dotyczącymi nieprawidłowości w funkcjonowaniu szpitalnych oddziałów ratunkowych znajdujących się na obszarze województwa śląskiego, wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko w ramach zadań realizowanych w zakresie nadzoru nad systemem ratownictwa medycznego zwróciła się do Wojewody Śląskiego o przeprowadzenie kontroli szpitalnych oddziałów ratunkowych w województwie śląskim. Ponadto Śląski Oddział Wojewódzki NFZ prowadzi aktualnie działania kontrole w Szpitalu Miejskim w Sosnowcu, Szpitalu Powiatowym w Zawierciu, w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu oraz Zagłębiowskim Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej. Sprawdzane są między innymi organizacja i sposób udzielania świadczeń zdrowotnych oraz ich dostępność. Kontroli podlegają również kwestie dotyczące personelu medycznego, między innymi czy szpital zatrudnia odpowiednią, zgodną z kontraktem liczbę lekarzy i pielęgniarek. Sprawdzany jest także czas pracy personelu oraz prowadzenie dokumentacji medycznej”.

O  dramacie 39-letniego Krzysztofa, który po 9 godzinach na SOR-ze zmarł w sosnowieckim szpitalu przeczytacie w naszym wcześniejszym artykule. Tymczasem w tym artykule pisaliśmy o młodej pacnejtce, która zwijała się z bólu na izbie przyjęć w szpitalu w Dąbrowie Górniczej.

DODAJ KOMENTARZ

komentarze

Zobacz pozostałe artykuły