00:35
Śląskie granie i śpiewanie (N- napisy dla niesłyszących)
2:25
Muzyka Nocą
7:30
7:48
7:50
Debata tygodnia
8:05
8:08
8:10
Program samorządowy/ publicystyczny
8:30
Śląskie na wycieczkę
8:50
Debata Tygodnia
9:05
Flesz
9:08
Pogoda
9:10
Śląskie granie i śpiewanie (N- napisy dla niesłyszących)
10:05
Flesz
10:08
Pogoda
10:10
Szlagieromania-propozycje
11:05
11:08
11:10
Śląskie na wycieczkę
11:30
11:48
11:50
Debata tygodnia
12:05
12:08
12:10
Program samorządowy/ publicystyczny
17:00
Trenuj z Odrą
17:15
Informator Górniczy
17:30
Kobieta ze Śląska-sezon II
18:00
Koncert dolnośląski -Festiwal Muzyczny Duo Fortecello
19:00
Minął Tydzień
20:00
Szlagieromania-propozycje
21:00
Kalejdoskop (JM-tłumaczenie na język migowy)
22:00
Trenuj z Odrą
22:15
Informator Górniczy
22:30
Kobieta ze Śląska-sezon II
23:00
Minął tydzień

Lidia Grychtołówna zagra koncert online prosto ze swojego warszawskiego mieszkania

W ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Kultura w sieci" Towarzystwo Muzyczne im. Braci Szafranków w Rybniku przygotowuje drugie spotkanie on-line z Lidią Grychtołówną, polską pianistką i dumą Rybnika. Artystka zagra dla widzów już w niedzielę, 18 października, o godz. 16:00. Październikowy koncert poświęcony będzie całkowicie muzyce Chopina. Transmisja wydarzenia odbędzie się poprzez portal Facebook oraz kanał You Tube.

Po kilku recitalach w sieci, jakie Lidia Grychtołówna, nestorka polskiej pianistyki, dała w kwietniu, maju, lipcu i wrześniu, czeka nas kolejne wydarzenie muzyczne on-line z jej udziałem.

W ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura w sieci” Towarzystwo Muzyczne im. Braci Szafranków w Rybniku przygotowuje drugie spotkanie on-line z artystką, które odbędzie się 18 października o godz. 16:00. Kolejny recital poprzedzi rozmowa pianistki z cenionym dziennikarzem radiowym Adamem Rozlachem, komentatorem i krytykiem muzycznym, osobą wielce zasłużoną dla popularyzacji muzyki poważnej i kultury muzycznej. Październikowy koncert poświęcony będzie całkowicie muzyce Chopina. Program zostanie nadany na żywo z warszawskiego mieszkania Lidii Grychtołówny i transmitowany na profilu artystki na portalu Facebook, a następnie umieszczone na kanale You Tube, pozostając na nim przez okres wymagany w programie, czyli co najmniej 6 miesięcy.

Celem projektu jest zwiększenie obecności kultury w życiu społecznym w trudnym czasie izolacji, upowszechnianie dorobku artystów, a także ich wsparcie finansowe w  związku z  ograniczeniem bezpośredniego kontaktu z odbiorcami z powodu pandemii. Projekt nie tylko wzbogaci życie kulturalne, a przyczyni się też do archiwizacji dziedzictwa polskiej kultury za pomocą narzędzi internetowych. Stanie się również niepowtarzalną okazją oddania hołdu artystce, która pomimo sędziwego wieku jest otwarta na nowe wyzwania i on-line chce się podzielić z odbiorcami swoim kunsztem wykonawczym, doświadczeniami długoletniej kariery artystycznej oraz refleksją na temat sztuki, a zapewne i życia.

Ze strony Towarzystwa Muzycznego im. Braci Szafranków inicjatorką i koordynatorką tego wydarzenia jest Jolanta Sobczak-Smołka, członek zarządu Towarzystwa, muzyk Filharmonii Rybnickiej i Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, a także członek władz Związku Artystów Wykonawców STOART. Realizatorem transmisji jest Marek Musioł, prawnik, ale również muzyk, producent muzyczny i realizator nagrań audio i wideo, a prywatnie syn Józefa Musioła, rybniczanina, pisarza i publicysty, sędziego Sądu najwyższego w stanie spoczynku, Honorowego Obywatela Rybnika. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych niecodziennych spotkaniach. Szczegóły wydarzenia oraz program koncertów zamieszczony zostanie na stronie internetowej Filharmonii Rybnickiej.

 

Materiały prasowe: Teatr Ziemi Rybnickiej

 

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print