00:00
Śląskie granie i śpiewanie (N- napisy dla niesłyszących)
1:00
Muzyka Disco
10:00
Sakralne Dziedzictwo Śląska
10:30
Msza Św. Z Bazyliki Św. Antoniego w Rybniku
11:30
Wybieram Śląskie
18:00
Kalejdoskop (JM- tłumaczenie na język migowy)
19:00
"Reset" wszystko o grach
19:15
Wybieram Śląskie
19:40
Sakralne Dziedzictwo Śląska
22:15
Śląskie granie i śpiewanie (N-napisy dla niesłyszących)

Książeczka z zagadkami o koronawirusie trafiła do przedszkoli

Mogą pomóc dziewczynce znaleźć drogę do mydła, rozwiązać rebus lub namalować wirusa. Książeczka edukacyjna dla dzieci o koronawirusie, która powstała w Podbeskidzkim Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Bielsku-Białej trafiła do przedszkoli w powiecie bielskim. 

Autorką książeczki jest Aleksandra Stawowczyk, pedagog z bielskiego ośrodka. Wydawnictwo, pełne zagadek w prosty i przyjazny sposób tłumaczy najmłodszym czym jest wirus i jak go unikać. W środku jest rebus, labirynt, kolorowanki oraz inne zadania, które zachęcają dziecko do interakcji. Książeczka powstała podczas pierwszej fali epidemii z myślą o pracy z najmłodszymi, którzy trafiają do Podbeskidzkiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej.

Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej wydrukowało ponad 10, 5 tysiąca sztuk książeczek. Trafiły one do przedszkoli w poszczególnych gminach powiatu. -Zrobiliśmy rozeznanie, ile jest najstarszych dzieci- w wieku 5 i 6 lat w tych placówkach i takie ilości trafiły do poszczególnych gmin- mówi Marek Rączka, naczelnik wydziału zarządzania kryzysowego w bielskim starostwie. Książeczki są także dostępne w holu wejścia głównego do starostwa, przy ul. Piastowskiej 40 w Bielsku-Białej.  Z pomysłu POIK-u skorzystał także jeden z samorządów z Podkarpacia, który wydrukował i przekazał lekturę do szkół podstawowych.

 

Materiały prasowe: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej / M. Fritz

 

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print