Biuro rachunkowe EDKB

Ksiądz z Pawonkowa (powiat lubliniecki) molestował dzieci!

Waldemar C., ksiądz z Pawonkowa w powiecie lublinieckim został zatrzymany na trzy miesiące. Mężczyzna jest podejrzany o przestępstwa o charakterze seksualnym, m.in. dopuszczania się tzw. innych czynności seksualnych wobec osoby małoletniej.

Waldemar C. po przesłuchani w prokuraturze w Lublińcu został aresztowany na 3 miesiące. Ksiądz z Pawonkowa (powiat lubliniecki) jest podejrzany o przestępstwa o charakterze seksualnym, m.in. o dopuszczanie się tzw. innych czynności seksualnych wobec osoby poniżej 15 roku życia. Waldemar C. miał dopuszczać się również innych czynności seksualnych na skutek nadużycia stosunku zależności oraz prezentowania małoletniemu poniżej 15 lat treści o charakterze pornograficznym.

W czwartek, 13 czerwca, przeszukano pomieszczenia mieszkalne Waldemara C. i zabezpieczono znaleziony tam sprzęt komputerowy. Zostanie on zbadany przez biegłego z zakresu informatyki. W tym samym dniu ksiądz został zatrzymany.

W sobotę, 15 czerwca, Prokuratura wystosowała do sądu w Lublińcu wniosek o aresztowanie Waldemara C. Umotywowany było on obawą, iż podejrzany proboszcz parafii w Pawonkowie może wpływać na zeznania świadków. Sąd Rejonowy w Lublińcu przychylił się do niego i księdza tymczasowo aresztowano.

Prokuratura w Częstochowie nie ujawnia treści zeznań złożonych przez księdza, ani tego czy podejrzany przyznał się do winy. Nie wiadomo też, kto o sprawie poinformował policję.

DODAJ KOMENTARZ

komentarze

Zobacz pozostałe artykuły