Biuro rachunkowe EDKB

Koń ugrzązł w błocie. Konieczna była interwencja strażaków

Do niecodziennej interwencji straży pożarnej doszło w piątek, 26 kwietnia przy ul. Musioła w Bytomiu. Strażacy zostali wezwani do wyciągnięcia konia, który ugrzązł w błocie. Akcja trwała dwie godziny i uczestniczyło w niej 15 strażaków.

Do niecodziennej interwencji straży pożarnej doszło w piątek, 26 kwietnia około godz. 15:00 przy ul. Musioła w Bytomiu. Strażacy zostali wezwani wyciągnięcia konia z bagna. Zwierzę zostało wypuszczone przez właścicielkę na pastwisko. Zapuściło się w podmokłe miejsce, w którym kiedyś znajdowało się jezioro i zaczęło tonąć w błocie. Koń nie był w stanie samodzielnie wydostać się z pułapki. Przestraszone zwierzę upadło i przewróciło się. W jego oswobodzeniu konieczna była pomoc strażaków.

W akcji brały udział 4 pojazdy i 15 strażaków, w tym zastęp OSP Bytom-Stolarzowice. Strażacy przez blisko dwie godziny wyciągali zwierzę z błota. Za pomocą pasów transportowych oraz drabin przenośnych udało się bezpiecznie wydostać przerażone zwierzę. Konia przekazano weterynarzowi, który po zbadaniu go stwierdził, że nie doznał on żadnych obrażeń.

 

DODAJ KOMENTARZ

komentarze

Zobacz pozostałe artykuły