Chorzów: Jechali bmw… w 10 osób!

Przepisy mówią jasno – dzieci do określonego wieku i wzrostu należy przewozić w foteliku samochodowym. Niestety, nie wszyscy rodzice dbają o bezpieczeństwo najmłodszych, ryzykując ich zdrowie, a nawet życie. Przykładem jest kierowca bmw, który przewoził ośmioro dzieci, z których aż pięcioro powinno być przewożonych w fotelikach.

Policjanci z chorzowskiej drogówki zatrzymali do kontroli osobowe bmw. W aucie razem z kierowcą, znajdowało się aż… 10 osób. Wśród pasażerów było ośmioro dzieci, z których aż pięcioro powinno być przewożonych w fotelikach. Jakby tego było mało, nieodpowiedzialny 36-latek nigdy nie miał uprawnień do kierowania samochodem, a pojazd, którym się poruszali, nie był dopuszczony do ruchu i nie miał przeglądu. Kierowca został ukarany grzywną, a w dalszą podróż rodzina udała się komunikacją miejską, gdyż pojazd został odholowany na policyjny parking.

Za przewożenie dziecka w pojeździe w sposób niezgodnie z przepisami grozi mandat w wysokości 150 zł i 6 pkt karnych. Istotniejsza od kary jest jednak świadomość narażenia dziecka na ogromne niebezpieczeństwo.

Pamiętajmy! Dziecko bez fotelika, podczas gwałtownego hamowania lub ostrego manewru jest bowiem zupełnie bezbronne i narażone na urazy, utratę zdrowia, a nawet na śmierć.

DODAJ KOMENTARZ

komentarze

Zobacz pozostałe artykuły