10:00
17:23
17:30
Wolni Jeźdźcy - Amatorski Klub Filmowy Klaps
18:10
Eko Maluch
18:30
Wolni Jeźdźcy - Amatorski Klub Filmowy Klaps
19:10
Szklakiem Rodów Przemysłowych
19:30
Eko Maluch
21:30
Wolni Jeźdźcy - Amatorski Klub Filmowy Klaps
22:10
Szlakiem Rodów Przemysłowych
22:30
Peggy Brown

Bielsko-Biała: Podpalacz w rękach policji

Bielscy policjanci zatrzymali dziś 61-latka, który jest podejrzany o podpalenie kamienicy w Bielsku-Białej przy ul. Cieszyńskiej. Pożar wybuchł wczoraj około 17.00. Konieczna była ewakuacja 15 mieszkańców, gdyż ogień szybko rozprzestrzenił się na poszczególne kondygnacje. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 17:00. Pożar rozprzestrzenił się szybko i zajął kolejne kondygnacje. Konieczna była ewakuacja 15 mieszkańców. Grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z policyjnym technikiem kryminalistyki zabezpieczała ślady, zbierając materiał dowodowy. Przeprowadzano szerokie czynności celem wszechstronnego wyjaśnienia okoliczności, w jakich doszło do tego zdarzenia.

Dzisiaj przed południem został zatrzymany mężczyzna podejrzany o zaprószenie ognia, którym okazał się 61-letni mieszkaniec Bielska-Białej. Badanie alkomatem wykazało, że zatrzymany miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Sprawca został przewieziony do policyjnego aresztu. Kiedy wytrzeźwieje usłyszy zarzuty. Zatrzymanemu mężczyźnie, za sprowadzenie niebezpieczeństwa dla mieszkańców może teraz grozić nawet do 10 lat za kratami.

W wyniku zdarzenia budynek najprawdopodobniej nie będzie się nadawał do dalszego zamieszkania. Decyzję tę podejmie Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

 

DODAJ KOMENTARZ

komentarze

Zobacz pozostałe artykuły