00:00
Śląskie granie i śpiewanie (N- napisy dla niesłyszących)
1:00
Muzyka Disco
10:00
Sakralne Dziedzictwo Śląska
10:30
Msza Św. Z Bazyliki Św. Antoniego w Rybniku
11:30
Wybieram Śląskie
18:00
Kalejdoskop (JM- tłumaczenie na język migowy)
19:00
"Reset" wszystko o grach
19:15
Wybieram Śląskie
19:40
Sakralne Dziedzictwo Śląska
22:15
Śląskie granie i śpiewanie (N-napisy dla niesłyszących)

Bielskie Pogotowie Ratunkowe ma nową karetkę do walki z pandemią

Nowa karetka, wyposażona m.in. w respirator dla dzieci trafi do gminy Jasienica. Bielskie Pogotowie Ratunkowe kupiło ambulans dzięki 600 tys. zł dotacji z ministerstwa zdrowia.

Pojazd, wart w sumie 730 tys. zł został uroczyście przekazany przez ministrów: Stanisława Szweda i Grzegorza Pudę. Obaj panowie dziękowali ratownikom medycznym za walkę na pierwszej linii frontu z pandemią COVID-19.

Wojciech Waligóra, dyrektor Bielskiego Pogotowia Ratunkowego podkreślał, że karetka jest naszpikowana sprzętem do ratowania życia z górnej półki.

Na wyposażeniu mamy defibrylatory, urządzenia do kompresacji klatki piersiowej, respirator który możemy zastosować także w przypadku dziecka mającego powyżej pół roku. Nie wszystkie respiratory spełniają takie wymogi”– mówi szef pogotowia. Same nosze bariatryczne, przystosowane do transportu cięższych chorych kosztują ok. 150 tys. zł. Stąd tak wysoka wartość zakupu.

Myślę, że siłę i wolę walki z pandemią będziemy mieli do końca, natomiast takie wsparcie znacznie nam ją ułatwi. Respirator przydaje się w przypadku pacjentów typowo covidowych z ciężką niewydolnością oddechową– mówi ratownik medyczny Krzysztof Wilczek, lider podstacji BPR w Jasienicy.

Starosta Andrzej Płonka przypomniał, że bielskie pogotowie obsługuje nie tylko powiat bielski i Bielsko-Białą, a więc obszar zamieszkiwany przez ok. 350 tysięcy mieszkańców. – Wspieramy także ościenne powiaty, jak to się dzieje w przypadku naszego wymazobusu, który pracuje również na Śląsku Cieszyńskim– mówi starosta Płonka.

Materiały prasowe: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej / M.Fritz

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print