00:00
Muzyka Disco
10:10
Czym żyje Kościół
10:30
Msza Św. Z Bazyliki Św. Antoniego w Rybniku
11:30
Przystanek Kultura
18:00
Koncert Em Band i Ewa Uryga
19:00
Przystanek Kultura
19:40
Czym żyje Kościół
22:45
Koncert Em Band i Ewa Uryga
23:45
Śląskie granie i śpiewanie (N-napisy dla niesłyszących)

Ciało jednego z tragicznie zmarłych górników wydobyto na powierzchnię

Ciało jednego z dziewięciu tragicznie zmarłych górników wydobyto na powierzchnię. Ratownicy planują do połowy maja wydobyć ciała wszystkich ofiar, które zginęły 20 grudnia 2018 roku w wyniku wybuchu metanu w kopalni ČSM Stonava w Czechach.

Ratownicy w połowie kwietnia wznowili poszukiwania ciał 9 górników, którzy 20 grudnia 2018 roku zginęłi w kopalni ČSM Stonava w Czechach. W tym tygodniu ciało jednego z nich wyjechało na powierzchnię.
Ratownicy w pierwszej kolejności będą podejmowali próbę wydobycia kolejnych 4 ciał, które znajdują się za tamą w rejonie przodka. Powodzenie akcji zależy jednak od warunków panujących na dole. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to ciała górników wyjadą na powierzchnię jeszcze pod koniec kwietnia lub na początku maja. Wydobycie ciał kolejnych 4 ofiar znajdujących się w ścianie przy kombajnie przewidziano na połowę maja.
 
Przypomnijmy: Tragedia miała miejsce 20 grudnia 2018 roku. W wyniku wybuchu metanu w czeskiej kopalni ČSM Stonava zginęło 13 osób, w tym 12 Polaków, a 10 górników zostało rannych. W dniu wypadku udało się wydobyć tylko jedno ciało. Trzy dni później na powierzchnię wydostano trzy kolejne śmiertelne ofiary. Wówczas ze względu na trwający pod ziemią pożar zawieszono poszukiwania pozostałych ciał 9 górników.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print