00:00
Muzyka Disco
10:10
Czym żyje Kościół
10:30
Msza Św. Z Bazyliki Św. Antoniego w Rybniku
11:30
Przystanek Kultura
18:00
Koncert Em Band i Ewa Uryga
19:00
Przystanek Kultura
19:40
Czym żyje Kościół
22:45
Koncert Em Band i Ewa Uryga
23:45
Śląskie granie i śpiewanie (N-napisy dla niesłyszących)

82-latek wjechał w tłum imprezowiczów podczas Świeta Ogniowego w Żorach

Kierowca podczas koncertu zorganizowanego z okazji 317. Święta Ogniowego w Żorach wjechał w tłum imprezowiczów. 82-latek był zaskoczony, że nie może pokonać drogi do domu. Mężczyzna łamiąc wszelkie zakazy wjechał samochodem na Rynek i zatrzymał się wśród tłumu osób zgromadzonych przy scenie. Mieszkaniec Starego Miasta stworzył realne zagrożenie dla uczestników biorących udział w imprezie.

W sobotę ok. godziny 21.45 oficer dyżurny otrzymał telefoniczne zgłoszenie o kierowcy, który wbrew zakazowi poruszania w obu kierunkach wjechał na Rynek, gdzie odbywał się w tym czasie koncert zespołu z okazji sobotniego Święta Ogniowego. Osoba zgłaszająca podejrzewała, że kierowca toyoty może być nietrzeźwy.

Kiedy policjanci podjęli interwencję okazało się, że za kierownicą siedzi 82-letni mieszkaniec Starego Miasta, z którym utrudniony był kontakt. Mężczyzna twierdził, że codziennie pokonuje tę drogę i dziwi się, dlaczego nie może i w tym momencie dojechać do domu. Nie potrafił też zrozumieć dlaczego zdaniem policjantów stworzył realne zagrożenie dla uczestników imprezy.

Stróże prawa poddali kierowcę badaniu na alkomacie, które wykazało, że mężczyzna jest trzeźwy. Za brak aktualnych badań technicznych zatrzymali 82-latkowi dowód rejestracyjny, a teraz sporządzą wniosek do sądu o jego ukaranie i wniosek o skierowanie na badania lekarskie, które dadzą odpowiedź na pytanie, czy mężczyzna nie posiada przeciwskazań do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print